Şartname : Erişkin Perfect Aneroid Tansiyon Aleti
Erişkin Perfect Aneroid Tansiyon Aleti
MERK TANSİYON ALETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YETİŞKİN

-Tansiyon Aleti Perfect Aneroid Tipinde Olacaktır.-Manometre Haznesi,Puar Kaşığı Nikel Kaplama Ve Kromajlanmış Olacaktır.
-Hava musluğu vida ile sabitlenmiş olup sonuna kadar gevşetilse de çıkmamalıdır.
-Manometre kapağı karşılıklı iki yandan mikrovida ile sabitlenmiş olmalı, kolayca çıkmamalıdır.
-Manometrenin puar ve puar kaşığının bağlı olduğu sapı, manometre haznesine yandan giriş yapacak, arkadan giriş yapmayacak böylece saat iç mekanizması manometre hanesine üç noktadan vidalanmış olacak,manometre sapına tek noktadan tutturulmuş olmayacaktır.
-Manometrenin Düşük Basınçla Çalışmasını Sağlamak İçin Birinci boru Puardan Aldığı Havayı Tazyik Kesesine Verecek,İkinci Hortumda Tazyik Kesesindeki Bu Havayı Manometreye Taşıyacak Tertibatta böylece bu hava düşük basınçla manometreyi çalıştıracak ve manometrenin uzun ömürlü olmasını sağlayacak Çift Hortum Sistemli Ve Çift Girişli Olacaktır. Manometrenin musluğu kapalı iken puara yakın olan birinci borusu kapatıldığında puar hava basamıyacaktır.
-Manometre İbresi Puar Tarafından Hava Verildiğinde Oynamıyacak Şekilde Olmalıdır.
-Manometre Kadranı Hassas Bir Şekilde Sıfıra Ayarlanmış Olacaktır.0-300mmHg kadranlı olacaktır.
-Tazyik Kesesi 12,5+/- 0.5cm * 22,5cm +/- 1cm Ebadında Olacaktır. Manşet Bezi 13,5+/- 1cm * 47cm +/-2 Cm Ebatlarında Olacaktır.Manşet iki kademeli,paslanmaz çelik kancalı olacaktır.
-Tazyik Kesesi Ve Hortumlar İyi Cins Vulkanize Kauçuktan İmal Edilmiş Olacak ,Hava Verilmesi Anında Derhal Şişecek, Gevşemiyecektir.
-Puar Tazyik Kesesini Kolayca Şişirecek Şekilde Olacak .Puarın Manometreye Girişinde metal Filtre(süzgeç) Bulunacaktır.
-Puar Kauçuktan İmal Edilecektir.
-Alet Orijinal Karton Kutusu İçinde İyi Cins Suni Deriden Çantada,Çanta Üzerinde Aletin Tipini Gösterir Yazısı Bulunacak Ve Çanta Sağlam Bir Şekilde Dikilmiş Olacaktır.